Problem z utrzymaniem wzwodu przy zdrowym trybie życia

Witam, mam 27 lat, prowadzę zdrowy tryb życia, nie palę, poziom cukru mam w normie, piję 1-2 piwka na tydzień, biegam 4 razy w tygodniu, wysypiam się i nie mam stresów. Natomiast jestem seksualnym kaleką. Mam problemy ze wzwodem. Mianowicie podczas intymnej sytuacji z kobietą potrafię utrzymać pełny wzwód przez dosłownie kilka sekund po czym dochodzi do lekkiego półwzwodu albo całkiem opada. Podobne problemy miałem podczas masturbacji, musiałem cały czas pobudzać penisa, aby utrzymać wzwód, często też go traciłem, penis też nie chciał dłużej sam stać podczas oglądania filmów porno. Kiedyś jak miałem 15-18 lat to było z tym lepiej. Przez ostatnich kilka lat masturbowałem się gdzieś 1-2 razy na tydzień/ dwa tygodnie. Aktualnie nie oglądam jakichkolwiek filmów z taką treścią, nawet kobiet w bikini czy w seksownych strojach… Też nie masturbuję się od 3 miesięcy. Zawsze miałem poranne wzwody i mam je do dzisiaj, z tym że jak wstanę z łóżka to członek po kilku sekundach opada. Nigdy w życiu nie miałem nocnego wytrysku. W ciągu dnia nie mam wzwodów. Lubię sobie popatrzeć na atrakcyjną kobietę na ulicy, ale nie odczuwam też jakiegoś dreszczyku, podniecenia czy tym bardziej nie mam wzwodu. Przeczytałem podobne posty na waszej stronie. Zastanawiam się jak długo może potrwać odzwyczajanie się od ręki i od bodźców wzrokowych jakie dostarczały mi filmy porno... Czy może być tak, że jeśli oglądałem je przez całe życie to teraz żeby się odzwyczaić będę potrzebować kilkunastu miesięcy albo kilku lat? Jakie badania powinienem sobie zrobić? Oprócz testosteronu coś jeszcze? Jakie są normy dla mężczyzny w moim wieku, który w dodatku tak długo nie miał wytrysku nasienia? Wiem od kobiet, że jestem atrakcyjnym i przystojnym mężczyzną, ale moje znajomości z nimi właśnie z powodu mojego problemu nie wyglądały za dobrze. Nigdy nie miałem dziewczyny. O swojej przypadłości wiem już od dobrych kilku lat, ale dopiero teraz postanowiłem z tym walczyć. Ogólnie teraz już nie mam nawet styczności z kobietami, na imprezy nie chodzę od dłuższego czasu, nie mam nawet z kim. Każdy poszedł w swoją stronę, rodzina, praca itd. Trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć atrakcyjną, fajną, do tego wolną kobietkę. Niestety wiele z nich z mojego i kolegów doświadczenia przywiązuje dużą wagę do statusu materialnego swojego przyszłego partnera. Chyba będę chciał się wybrać za kilka tygodni na godzinkę/półtora do salonu masażu erotycznego na dotykanie masażystki z wzajemną masturbacją oraz seksem francuskim. Kolega był i poleca. Mam nadzieję, że odpowiedzą Państwo na moje pytania. ;) Wielkie dzięki i pozdrawiam!

Witam! Biorąc pod uwagę całość opisu można wykluczyć przyczyny organiczne impotencji, natomiast wydaje się, że problem może mieć naturę psychiczną lub też hormonalną. Obecność porannych wzwodów jest optymistyczną przesłanką, która wyklucza organiczne przyczyny problemu. Na podstawie opisu relacji z kobietami, można przypuszczać, że problemy z potencją oraz niepowodzenia w nawiązywaniu kontaktów z kobietami tworzą błędne koło, które może potęgować problem. Zaprzestanie masturbacji oraz oglądania pornografii nie poprawiło erekcji, co pozwala przypuszczać, że te czynniki nie miały dużego znaczenia w Pana przypadku. Warto natomiast wykonać kilka badań laboratoryjnych w celu wykluczenia przyczyn chorobowych zaburzeń potencji. Oprócz testosteronu warto jeszcze zbadać TSH oraz prolaktynę, wykonać morfologię krwi, badanie ogólne moczu, glukozę na czczo. Normy testosteronu w przypadku mężczyzn są niezależne od wieku i abstynencji seksualnej. Najlepiej otrzymany wynik odnieść do wartości referencyjnych laboratorium, które wykonywało badanie. Standardowe wartości testosteronu dla mężczyzn to 9,0-34,7 nmol/l lub inaczej 260-1000 ng/dl. Proponuję skonsultować problem z urologiem, który pokieruje diagnostyką oraz zleci ewentualne leczenie. Warto również porozmawiać na temat Pańskich relacji z kobietami z psychologiem. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju, jeśli nawet nie zostanie odnaleziona przyczyna somatyczna to zawsze pozostanie możliwość psychoterapii oraz stosowanie leków poprawiających erekcję (np. sildenafil, tadalafil) co na pewno przyniesie widoczne rezultaty. Pozdrawiam serdecznie!