Problem z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych podczas przeziębienia

Witam mam pytanie, otóż zajmuje się sportem głównie sztukami walki i siłownią i jestem przeziębiony. Boli mnie gardło, kaszle, mam katar. Aktualnie nie jestem w stanie wykonywać żadnych ćwiczeń, a na treningu podczas normalnego stanu zdrowia jest ok. Czy to normalne? Proszę o odpowiedź gdyż jestem bardzo zmartwiony nagłym spadkiem formy.

Witam!
Bardzo dobrze że prowadzi Pan aktywny tryb życia. Są jednak momenty, kiedy organizm sam sygnalizuje potrzebę zwolnienia tempa na jakiś czas. Przy przeziębieniu najlepiej pomóc sobie przez ograniczenie na ok. tydzień zwykłej aktywności, w miarę możliwości pozostanie w domu i wypoczynek. Prosze pamiętać o piciu dużej ilości płynów i wietrzeniu pokoju (krótko i intensywnie, po wyjściu do innego pomieszczenia, kilka razy dziennie). Po wyzdrowieniu proszę stopniowo (nie od razu 100% normy) powrócić do normalnego trybu treningów.
Życzę szybkiego powrotu do formy!