Problem z wypróżnianiem się na nocniku u 2-letniej córki

witam.Jestem mamą 2 letniej Oliwki.Mój problem dotyczy robienia kopy na nocnik.Otóż Oliwka za nic w świecie nie chce robić kopy na nocnik.Robi do majtek.Z siku nie ma problemu prawie zawsze woła.Bywają wpadki ale przeważnie wtedy kiedy czymś się zajmie.Już nie wiem w jaki sposób mam ją przekonać .Były nagrody za małe sukcesy.Ale nic z tego.Dalej to samo.Zdarza mi się na nią krzyknąć.Cały czas tłumaczę.Oliwka jest bardzo rozumnym dzieckiem więc tym bardziej nie wiem czego jest z tym taki problem

Witam,
dziecko dwuletnie ma prawo niekontrolowanego wypróżniania się i jeżeli w ogóle mówimy o zdrowiu,nie zaleznie od wieku ,taki rodzaj potrzeb musi być zaspokajany przed potrzebami socjalizacji dziecka,więc nie ma Pani wyboru.Mięśnie nie rozkurczą się "na polecenie" a w przyszłości mogą się przerodzić w nawykowe skurcze pod wpływem stresu i dawać zaburzenia psychosomatyczne,które juz wymagają osobnej terapii.Teraz dziecko uczy się m.in.akcetacji dla samego siebie i robi to w oparciu o doświadczenia ,których dostarczaja mu osoby najbliższe/Pani/,więc można zaryzykować scenariusz,iż nabędzie z jednej strony postawy podporządkowanej wobec otoczenia,braku zaufania do siebie,deprecjacji dla własnych potrzeb.Polecam kontakt ze specjalistą dla zrozumienia i wypracowania dłasciwej komunikacji między córką a Panią też na poziomie fizjologicznym.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

Proszę nie wywierać na dziecko presji i spokojnie zaczekać aż będzie samo gotowe. Im bardziej zestresowane dziecko, tym większe prawdopodobieństwo nawykowych zaparć, a tego by Pani na pewno nie chciała. Proszę odpuścić i zaczekać. Pozdrawiam!