Nietrzymanie moczu i kału u 2-latki

Witam.Jestem mamą 2 letniej Oliwki.Mój problem dotyczy tego, że OLiwka co jakiś czas wraca do robienia kopy w majtki i posikiwania w nie.Czasem jest też tak że całkowicie zrobi siku do majtek.Bywa też różnie z wołaniem.Raz zawoła a raz nie.Dziwią mnie te powroty ponieważ już nie raz bywało że i siku i kopę robiła ładnie do nocnika.Zawsze wołała.Sporadycznie były wpadki.Zawsze była chwalona.Wtedy myślę że już będzie dobrze a tu obrót o 360 stopni.Potrafię na nią za to wrzasnąć i wlać w pupę.

Witam. Oczywiście w żadnym wypadku nie powinna Pani bić dziecka ani na nie krzyczeć. Reakcja taka może jedynie bardziej zestresować dziecko i wzmożyć zachowanie, którego Pani chce się pozbyć. Ulży Pani tylko sobie. Proponuje inne sposoby na wyładowanie swojego napięcia. Córkę należy chwalić, jednak nie nadmiernie, gdyż nie jest to coś co robi dobrze pierwszy raz, gdy zawoła lub sama pójdzie do toalety. Kolejnym krokiem może być pytanie skierowane do dziecka co np godzine czy nie potrzebuje udać się do łazienki. Jeśli potrzebuje to należy przypomnieć co w takiej sytuacji należy zrobić.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani córeczką jest w porządku.

Domniemywam, że Pani córka jest tak zaabsorbowana być może zabawą, otoczeniem, że nie ma czasu na poinformowanie o potrzebie.
Proszę akceptować, nie strofować, a przestanie być to problemem.

Wszystkiego Dobrego,
Irena Mielnik-Madej