Jak przekonać 18-miesięczną córkę do wypróżniania się?

Witam.Moja osiemnastomiesięczna córka woła i robi siku na nakładce na sedes.Jednak mój problem dotyczy wypróżnień.Otóż córka nawet jak zawoła że chce kopę u niej to jest "be"i leci do sedesu to za chwilę chce z niego schodzić i nie robi jej.Tak jakby się bała.Potrafi tak wołać kilkanaście razy aż w ostateczności zrobi ją do majtek.Wspomnę że nie ma zatwardzeń bo najpierw i ja myślałam że to jest przyczyną.Nie wiem jak przekonać cókę do robienia kopy na sedes.

Na pewno warto próbować pytać, czasem szczegółowo formułując pytania. Można także spróbować zachęcać nagrodami (atrakcyjnymi aktywnościami itp). Odradzam jednak stosowanie warunkowania awersyjnego (kar). W gruncie rzeczy trening czystości córeczka przechodzi wcześniej niż przeciętny maluch i lepiej sobie radzi.

Witam Panią
niestety im bardziej Pani sobie życzy aby córka załatwiała się na sedes tym bardziej ona tego nie zrobi. Nie ma to żadnego związku z upartością dziecka tylko jest to taki mechanizm że jak dziecko wie że to co robi wywołuje określone reakcje i emocje tym bardziej będzie to robić. W Pani przypadku niepotrzebnie Pani przychodzi do córki jak kilkanaście razy panią woła, proszę tak nie robić, może za pierwszym czy drugim razem córka się zdziwi że ta cała "zabawa" jest pani obojętna i kupa przestanie być czymś na co warto zwracać uwagę i tym samym szybciej znajdzie się w sedesie.
pozdrawiam
anna suligowska