Problem z zasypianiem u 6-tygodniowego dziecka

Witam mam 6 tygodniowego synka ktory ma problem z zasypisniem w nocy nie chce on za zadne skarby spac placze niewiem co mam robic prosze co zrobic zeby przespac choc Jedna noc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzieci na tym etapie mylą jeszcze dzień z nocą . Sugeruję konsekwentnie stosować dwa modele zachowania-dzienny i nocny. W nocy gdy Pani karmi światło powinno być przygaszone tak by był półmrok, powinno być cicho (żadnej muzyki w tle). Nie należy do dziecka mówić i nawiązywać kontaktu wzrokowego, tylko przytulić by czuło ciepło, innymi słowy ograniczyć bodźce do minimum. Tak samo gdy dziecko budzi się na jedzenie.robić to bezgłośnie. W dzień natomiast powinno grać radio , należy z dzieckiem rozmawiać, bawić się, itd. Efekt oczywiście przyjdzie niekoniecznie po jednym czy dwóch dniach, ale konsekwencja w zachowaniu z czasem zaprocentuje.