Problem ze skupieniem się na nauce, senność i rozdrażnienie a 16-dniowe opóźnienie okresu

Witam, Ostatnio nie potrafię skupić się na nauce. Mam jej dość sporo, kolokwia, zaliczenia i w końcu egzaminy. Potrafię przesiedzieć kilka godzin nad kartką nic nie zapamiętując. W ciągu dnia robię się bardzo senna a wieczorem rozdrażniona stratą dnia i nie potrafię zasnąć. Jem do oporu,ciągle odczuwam głód i pragnienie. Męczy mnie uczucie pełności a pomimo to nie potrafię przestać jeść. Robię się agresywna i płaczliwa. Okres spóźnia się już 16dni. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Witam
Opisane przez Panią objawy mogą być zarówno natury biologicznej np zaburzenia hormonalne i tutaj wskazana byłaby wizyta np u ginekologa lub natury psychicznej i tutaj pomoc psychologa, psychiatry.W pierwszym rzucie zalecalabym wizytę u lekarza i wykluczenie tła medycznego. Pozdrawiam

Być może jest Pani w ciąży? Warto to sprawdzić oraz konsultować się z ginekologiem. Jeśli wykluczy Pani ciążę, może to oznaczać przemęczenie, nadmierny stres lub zaburzenia z kręgu depresji. Wówczas warto skonsultować się z psychologiem, który zdiagnozuje i zaproponuje odpowiednie leczenie.