Problemy po stosunku, brak kolejnego wytrysku - co robić?

Problem polega na tym, że po odbyciu stosunku i wytrysku okres jaki potrzebuję do gotowości do stosunku jest zbyt długi. Mimo, że po kilku - kilkunastu minutach często (chociaż nie zawsze) mogę osiągnąć kolejną erekcję, to jest ona znacznie słabsza, czasami "zanika". Problemem jest też wtedy osiągnięcie kolejnego wytrysku - nawet i po godzinnej czy dwugodzinnej przerwie najczęściej nie mogę zakończyć "kolejnego" stosunku wytryskiem. Problem z osiągnięciem orgazmu i wytrysku pojawia mi się czasami (dość, rzadko) również podczas "pierwszego" stosunku - wtedy szybciej z partnerką się zdążamy zmęczyć bądź erekcja zawodzi (po kilkudziesięciu minutach penetracji), a mimo to wytrysku nie ma. Wydaje mi się również, że mam obniżone libido, uczucie które można by nazwać "napaleniem" - takiego uderzenia hormonów - nie mam tego prawie nigdy. Mam 25 lat i jestem osobą dość nerwową, (co kiedyś powodowało u mnie nawet problemy z samym wzwodem w ogóle) nie uprawiam żadnego sportu.
25 LAT ponad rok temu

Witam!

Przyczyn Pańskich problemów może być wiele. Poważne znaczenie dla występowania wzwodu, jak i czasu potrzebnego do osiągnięcia gotowości do kolejnego zbliżenia ma ogólna kondycja psychiczna. Towarzyszenie sytuacji nerwowych nie sprzyja jakości współżycia, zwłaszcza w sytuacji, w której wyraźnie odczuwał Pan zależność erekcji od występowania stresu. Zalecam więc ustabilizowanie sytuacji osobistej, zadbanie o atmosferę zbliżenia oraz - gdyby nie dawało to efektów - podjęcie konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam