Problemy z alkoholem, nerwica i depresja - gdzie się udać?

Mam takie pytanie, gdzie powinna udać się osoba która ma problemy z alkoholem, do tego ma nerwicę i depresję? Tak to wygląda w skrócie. Wszystko ją denerwuje, ma zły nastrój, ciągle narzeka i mówi że to już jego koniec i co najgorsze nie potrafi funkcjonować bez wspomagaczy pod postacią alkoholu,a do tego po wypiciu ma zaburzenia pamięci? teraz akurat od 3-4 dni wciąż jest wstawiony. Chodzi o mojego męża, który jest za granicą, ale wiem co i jak. Czy konieczny jest szpital? bo takie sugestie słyszałam. Chciałabym pomóc ale jakoś tak delikatnie nie drastycznie?

Dzień dobry,
Dobrym rozwiązaniem byłaby konsultacja z psychoterapeutą uzależnień, ponieważ pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. Terapia uzależnień to nie tylko leczenie problemów z alkoholem, ale całościowe leczenie psychiki w tym objawów nerwicy i depresji. Psychoterapia uzależnień może mieć charakter indywidualny lub grupowy, ale o wyborze jej formy najlepiej jak zadecyduje Pani mąż wspólnie z terapeutą. Ewentualnie jeśli sytuacja tego wymaga bardzo skuteczne mogłoby się okazać leczenie w ośrodku uzależnień. W obrębie szpitali psychiatrycznych też często funkcjonują osobne oddziały dzienne lub stacjonarne dla uzależnionych, ale istnieją tak jak wspomniałam inne nie mniej skuteczne formy leczenia. Z pewnością konsultacja z psychoterapeutą uzależnień pomogłaby wybrać najbardziej dogodną formę leczenia Pani męża. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i leczenie okaże się skuteczne.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/