Problemy z cerą, bezsenność i ciągłe zmęczenie a problemy z hormonami

Witam mój mąż ma 24lata od zawsze mamy problemy ze zbliżeniami, tłumaczył mi że ma tak od zawsze, do tego ciągle ma problemy z cerą, cierpi na bezsenność ma problemy z zasypianiem, jest nerwowy, nic mu się nie chce tłumaczy to ciągłym zmęczeniem. Od jakiegoś czasu zaczęłam zastanawiać się czy mogą to być problemy z hormonami bo wydaje mi się to nie możliwe w tak młodym wieku, a ciężko jest mi go namówić na wizytę u lekarza. Bardzo proszę o pomoc

Takie objawy mogą mieć różne przyczyny. Np. tak banalną jak zaburzenia wchłaniania i zespół wieloniedoborowy. Szkoda, że mąż nie stara się zdiagnozować.

Może być to problem z hormonami, ale tez może być to: nerwica (depresja, zaburzenie lękowe), nieadaptacyjna reakcja na stres, lub też mąż przejawia niedobór jakichś mikroelementów. Niestety bez szczegółowej diagnostyki nic nie można powiedzieć. Warto by mąż dał się namówić na badania i konsultacje lekarskie. Pozdrawiam