Problemy z czytaniem a nerwica neurostemiczna

Od pewnego czasu bardzo źle mi się czyta. Oczy się szybko męczą i nie mogę skupić wzroku na czytaniu i pglądaniu. Od 3 miesięcy leczę się też na lekką postać nerwicy neurostemicznej (nie wiem czy to ma wpływ). Jestem prawnikiem i muszę sporo czytać. Proszę o pomoc.

Witam,

objaw, który Pan opisuje może być związany z nerwicą, w takim sensie, że podświadomie nie chce Pan czegoś widzieć. Jednak zanim stwierdzi się taką przyczynę, warto, by udał się Pan do okulisty i przebadał wzrok. Kiedy lekarz uzna, że nie ma żadnych trudności, wtedy polecam psychoterapię. Kilka sesji powinno Panu pomóc w powrocie do ostrości widzenia.

Pozdrawiam
Ewa Czernik