Problemy z erekcją u kulturysty

Od pewnego czasu zauważyłem problem z członkiem. Ciężko partnerkom mnie rozbujać, tzn. postawić mi go. Jak już to się stanie, to podczas stosunku z niewiadomych przyczyn potrafi opaść. Dodam, że stoi mi na jakieś 80 %. Uprawiam czynnie kulturystykę od ponad 15 lat i średnio 2 razy w roku wspomagam się różnymi środkami. Najczęściej są to estry testosteronu w dawkach około 1000/1250 mg na tydzień oraz nandrolon w dawkach 250/350 mg na tydzień itp. Do chwili obecnej nie zauważyłem jakiś szczególnych problemów. Dodam tylko, że po każdym cyklu odblokowuję się clomidem - 2 tabletki/dzień oraz hcg - 2500j/tydzień. Odblokowanie robię około 1,5 miesiąca.

Mam 3 partnerki i nie chcąc ich zawieść, dorzuciłem suplement diety kamagre. Dawkuję 1/3 tabletki i jest OK, pełne zadowolenie. Zero stresu podczas stosunku. Wszystko jest normalnie. Dodam, że często rano wstaję ze sterczącym członkiem. Rzadko się masturbuję, ale jak do tego dojdzie, wydaje mi się, że nie ma z tym problemu, choć członek stoi na około 80-90%. Nie rozumiem tej sytuacji. Ochota na sex przerażająca, tylko nie zawsze ostatnio to się udaje. Czy to już czas na odstawienie używek? Czy udać się z tym do lekarza?

Witam!

Stosuje Pan suplementację sterydami od dłuższego czasu, więc istnieje możliwość, że opisywany problem z potencją jest wynikiem zażywania odżywek sterydowych.
Mechanizm wpływu na zmiany w systemie hormonalnym organizmu wynika z zablokowaniu produkcji własnego testosteronu przy suplementacji z zewnątrz. Konsekwencją mogą być problemu ze wzwodem, zaburzenia wytrysku czy nawet bezpłodność.
Warto zwrócić uwagę na prawidłowość stosowania (u Pana duże dawki sterydów, długi okres czasowy zażywania) oraz na jakość preparatu. Zastosowanie klomifenu oraz HCG po cyklu rzeczywiście zmniejsza ryzyko efektów ubocznych po sterydach, ale go nie likwiduje.

Należy pamiętać, że sterydy mogą wywoływać wiele innych objawów ubocznych - zaburzenia funkcji wątroby, nadciśnienie tętnicze i jego nieodwracalne konsekwencje w układzie sercowo-naczyniowym, problemy z prostatą (przerost prostaty, a nawet wzrost ryzyka raka), zmiany psychiczne (wzrost zachowań agresywnych), a także łysienie oraz zmiany skórne.

Proponuje udać się do lekarza i przedyskutować ewentualne odstawienie środków.
Pozdrawiam serdecznie!