Problemy z kolanem u 21-latka
Mam problem z kolanem od kilku lat. Miałem robiony rezonans wg. jednego lekarza to nieduże uszkodzenie łąkotki na tle zwyrodnieniowym (mam 21 lat), wysłał mnie on na fizjoterapię i tutaj na badaniu wstępnym powiedział, że on nic z tego rezonansu nie może wywnioskować i że najważniejszym objawem jest to, że mnie boli.Fizjoterapia ani leki(Structum) nie przyniosły efektów.Jakie badanie może jednoznacznie określić problem?Bo główny lekarz zaproponował albo zastrzyk Arthrum albo artoskopię...

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Witam,
Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z chorobą zwyrodnieniową iniekcje Arthrum powinny przynieść Panu ulgę. Jeśli chodzi zaś o artroskopię, to jest to metoda diagnostyczna pozwalająca w precyzyjny sposób ustalić co tak naprawdę dzieje się w stanie. MR jest badaniem dokładnym, najważniejszą sprawą jest jednak odpowiednia interpretacja, najlepiej przez specjalistę zajmującego się ortopedią kolana (lekarz ortopeda, radiolog). Jeśli chodzi o nieinwazyjne badania, to można wykonać jeszcze usg stawu kolanowego. Tutaj również jednak doświadczenie osoby wykonującej badanie odgrywa kluczową rolę.