Problemy z kolanem u 21-latka

Mam problem z kolanem od kilku lat. Miałem robiony rezonans wg. jednego lekarza to nieduże uszkodzenie łąkotki na tle zwyrodnieniowym (mam 21 lat), wysłał mnie on na fizjoterapię i tutaj na badaniu wstępnym powiedział, że on nic z tego rezonansu nie może wywnioskować i że najważniejszym objawem jest to, że mnie boli.Fizjoterapia ani leki(Structum) nie przyniosły efektów.Jakie badanie może jednoznacznie określić problem?Bo główny lekarz zaproponował albo zastrzyk Arthrum albo artoskopię...
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam,
Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z chorobą zwyrodnieniową iniekcje Arthrum powinny przynieść Panu ulgę. Jeśli chodzi zaś o artroskopię, to jest to metoda diagnostyczna pozwalająca w precyzyjny sposób ustalić co tak naprawdę dzieje się w stanie. MR jest badaniem dokładnym, najważniejszą sprawą jest jednak odpowiednia interpretacja, najlepiej przez specjalistę zajmującego się ortopedią kolana (lekarz ortopeda, radiolog). Jeśli chodzi o nieinwazyjne badania, to można wykonać jeszcze usg stawu kolanowego. Tutaj również jednak doświadczenie osoby wykonującej badanie odgrywa kluczową rolę.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty