Problemy z kręgosłupem od 6. lat a wynik RTG

mam 23 lata i od 6 lat problemy z kregosłupem . na rtg wyszlo mi : kyfoza pogłebiona oraz skrzywieniew odcinku piersiowym a w rezonansie magnetycznym torbiel tarlova 9 mm do tego przepukliny centralne od odcinka l4 do s1 ze zwezeniem obu otworow korzeniowych do tego mam napisane o dyskopatii . co dalej robic? czy to cos powaznego

Witam serdecznie,

Wynik badania RTG zobrazował u Pani torbiel tarlova czyli wrodzoną zmianę torbielowata o niejasnej etiologii. Badanie RTG wykazało również chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz skrzywienie kręgosłupa. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.