Jak interpretować wynik badania TK kręgosłupa i co on oznacza?
Witam chciałabym zapytać co oznaczają wyniki tk odcinka ledzwiowego kręgosłupa. Lewostronne uwypuklenie kręgosłupa w odcinku ledzwiowym, wyższą przestrzeń między krajami L5-S1, na odcinku L4 -L5 oraz L5 do S1 uwypuklenie krążków ok 2mm , lewa kość biodrowa podejrzenie dużej wyspy kostnej ok. 15x10mm.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskzana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem konsultacji.
Pozdrawiam.