Problemy z morfologią i suplementacja witaminy B12

Witam! Sytuacja wygląda tak: 1.5 roku temu schudłam 30 kg, miałam problemy z morfologią- brak witaminy B12, brałam ją doustnie. Minęło pare miesięcy i zaczęły się poważne problemy depresyjne- z wyników badań znów wyszedł niedobór tej witaminy- tym razem mam ją zapisaną w zastrzykach domięśniowych. I teraz pojawia się moje pytanie- jakie jest prawdopodobieństwo, że po zastosowaniu tej witaminy ustąpią problemy i stany depresyjne i czy jest możliwość, że samoczynnie przytyje po stosowaniu B12?

Lek. Katarzyna Szymczak

Forma domięśniowa szybciej uzupełni niedobory, jednak nie gwarantuje wzrostu wagi.