Problemy z nadmierną ilością gazów, wzdęciami, zaparciami

Witam, kilka miesięcy temu przez kolonoskopie miałam zdiagnozowaną niewielką szczelinę odbytu oraz jelito drażliwe. od paru lat mam problemy z nadmierną ilością gazów, wzdęciami, zaparciami, oraz czasem bólami żołądka. od paru dni znów mam problem z załatwianiem się, bólem w oddawaniu kału oraz krwawieniem dość sporym. Na wierzchu przy odbycie mam zgrubienie które boli i czuję dyskomfort. Proszę o pomoc czy to dalej problem z szczeliną a czy coś poważniejszego?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Proponuję wizytę u proktologa i intensywne leczenie szczeliny. Mogą to być dolegliwości związane z tym schorzeniem jednak aby postawić diagnozę konieczny jest dokładniejszy wywiad i zbadanie pacjenta. Czasami nawet stwierdzenie "bóle żołądka" oznacza zupełnie różną lokalizację u różnych pacjentów w zależności od ich wyobrażenia na temat położenia tego organu. Być może po takim badaniu aby wykluczyć istnienie innych towarzyszących chorób trzeba by wykonać stosowne badania dodatkowe.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko