Problemy z oddawaniem stolca u 4-letniego dziecka

witam mam problem z moja 4 letnia coreczka boi sie robic kupy na nocnik tylko do majtek w momencie wyproznienia wyganiawszystmich z pokoju tlumacze nagradzam i nic to nie daje kupa ciaglew majtki,nie ma zatwardzenia, tylko jakby boi sie siadac na nocnik prosze o pomoc

Aleksander Ropielewski

Trudno mi bez pogłębienie wywiadu stwierdzić co jest przyczyną strachu córki przed nocnikiem. Bardzo dobrze, że nie obwinia Pani dziecka, ani nie wprowadza nieprzyjemnej atmosfery z powodu oddawania stolca do pieluchy. Warto postarać się spróbować, aby dziecko korzystąło z normalego sedesu. Być może będzie to dla ćórki mniej stresujące, zwłaszcza jeżeli wyjaśni Pani, że jest to bardzo dorosłe zachowanie.