Problemy z osobowością i nerwica natręctw

A więc zawsze byłem bardzo wrażliwy, od wczesnych lat podstawówki mam nerwicę natręctw (do tej pory jest silna, ciągle pojawiają się nowe natręctwa), zagłębiam się w myślach, jestem samotny, raczej nie mam kolegów. Ciągle myślę o przykrych wydarzeniach z przeszłości. Parę dni temu przez internet poznałem dziewczynę, która bardzo przypomina mnie, ze wspaniałą osobowością. Od kąd ją znam depresja się mocno nasiliła, bo wiem jak jest z moją psychiką itd. Od pół roku biorę asentrę - teraz nie działa

Witam serdecznie,
nerwica natręctw to mechanizm,za pomocą którego można uciec przed nierozwiązanymi problemami,poniewaz skupia uwagę na problemach łatwiejszych do rozwiązania.Tak więc,mogło nastąpić u Pana "niebezpieczne"zbliżenie się do realnej rzeczywistości,która nadal jest u Pana związana z lękiem/a także pewnie i smutkiem/,dlatego powoduje przygnębienie.Proszę skontaktować się z psychoterapeutą ,by te zaległe złe doświadczenia zostawić za sobą,jako przeszłość i uwolnić od ich przesladowczego wpływu wszystko,co pojawi się w życiu obecnym.Jedną ze stosowanych technik psychoterapii fobii jest hipnoza,która ten proces przyspiesza,ale każdy psychoterapeuta z wiedzą kliniczną pomoże Panu uporać się z problemami.Samodzielnie dobre skutki przynosi również przypominanie sobie chwil z życia,które pamięta Pan ,jako szczęśliwe.Przecież takie też były,prawda?
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam zarówno do uruchomienia dobrej pamięci,jak i do kontaktu ze specjalistą
Serdecznie pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza