Problemy z przełykaniem śliny w tłocznych miejscach

Witam! Moja 13-sto letnia córka przyznała się, że ma problemy z przełykaniem śliny w tłocznych miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi. Boi się wychodzić z domu, na spacery, zawsze chce, żebym po nią przyjeżdżała skądś, bo sama nie przyjdzie. Jak pójdzie gdzieś do miasta to trzyma się osoby trzeciej i czasem mocno zaciśnie na kimś rękę, bo mówi, że to przez te problemy ze śliną. Słyszałam o takim czymś jak agorafobia. Czy to jest to? Jak jej pomóc? Pójść do psychologa? Dziękuję za odpowiedź.

Rodzinna konsultacja psychologiczna to dobry pomysł. Będą Państwo mogli wspólnie przyjrzeć się na czym rzeczywiście polega trudność córeczki, jak i wspólnie ją wspierać oraz pracować nad poradzeniem sobie z problemem.