Problemy z utratą wagi po porodzie i stres

witam rok temu urodzilam dziecko przed ciaza wazylam 60kg teraz niestety 88 nie umiem schudnac nie obrzeram sie nie jem slodyczy mam za to mnustwo stresu poniewaz moj maluszek jest ciezko chory mial juz trzy ciezkie operacje serca ciagle walczymy o jego zycie czy stres moze byc przyczyna tego ze nie potrafie schudnac? nie moge juz patrzec na siebie pilam juz nawet zielona kawe i bralam tabletki z zielonej kawy ktore zawieraja kwas chlorogenowy i tez to nic nie dalo nie wiem juz co robic pomocy

Dzień dobry!

Zdecydowanie stres, napięcie emocjonalne, nieregularny tryb życia, brak czasu dla siebie i uwaga w pełni poświęcona rodzinie, mogą utrudniać skuteczny powrót do formy i wagi sprzed ciąży. Warto skonsultować się z lekarzem dietetykiem, aby przeanalizować Pani dietę i tryb życia, rozpoznać i wyeliminować ewentualne błędy. Warto także przeprowadzić podstawowe badania, aby stwierdzić czy nie ma chorobowych czynników sprzyjających tyciu - np. zaburzeń hormonalnych. Drugim kluczowym elementem do odzyskania prawidłowej wagi jest także regularny ruch.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza