Problem z utratą wagi u 27-latki

Mam problem z utrata wagi. Jestem 9 miesiecy po CC, w 3 miesiace po porodzie wazylam tyle co przed okresem ciazy. Niestety w wyniku mojego lakomstwa do czego sie przyznaje, przybralam na wadze 4 kg w ciagu 3-4 miesiecy. W koncu postawilam sobie za cel zrzucenie wagi, niestety po miesiacu zauwazylam ze zdziwieniem i niechecia, ze moja waga spadla zaledwie o kilogram. Zaczelam odzywiac sie zdrowo i z glowa, w mojej diecie nie brakuje witamin i mineralow. Przez 2 miesiace (przed rozpoczeciem odchudzania) bralam tabletki antykoncepcyjne z dosc duza dawka hormonow. Zastanawia mnie czy to nie bylo dodatkowym „powodem” (oprocz slodyczy) mojego przybrania na wadze. W tym momencie jestem juz jednak 2 miesiace po zakonczeniu brania tabletek ale waga stanela po prostu w miejscu. Kontynuuje zdrowe odzywianie wiecej ruchu ale niestety nawet tzw.centymetry ani drgna. Czytalam ze w takim przypadku sprawa moze dotyczyc tarczycy lub hormonow. Co powinnam zrobic? Mysle o konsultacji z lekarzem ale nie wiem od ktorego powinnam zaczac by uniknac „wedrowek” od lekarza do lekarza. Nigdy dotad nie chorowalam ani nic mi nie wiadomo bym chorowala na cokolwiek teraz. A moze jednak?

Dzień dobry,
Temat jest dość złożony, przyczyn powolnego spadku masy ciała możne być klika, najbardziej prawdopodobne to za niskie lub za wysokie spożycie kalorii, makro i mikro składników, mogą być to również zaburzenia gospodarki węglowodanowej czy hormonalnej.
Sugerowałabym skontaktować się z wykwalifikowanym dietetykiem, który podpowie jakie wyniki warto wykonać i podpowie co należy zmienić.
Pozdrawiam serdecznie