Problemy z wyobraźnią u 18-latki

Mam 18 lat i od jakiś 7 lat mam problemy z wyobraźnią... to jest już bardzo męczące... dziwnie sie przy tym zachowuje, jak coś smutnego to płacze jak wesołego śmieje się i różne dziwne miny... wyobrażam sobie jakiś fajne historie np. że mam męża i dzieci albo jakąś śmierć... w gimnazjum nie miałam wgl znajomych... proszę mi nie pisać, że mam iść do lekarza, bo ja naprawdę nie mam jak, a rodzicom nie powiem, bo się ze mnie już i tak śmieją...
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

0

Dzień dobry!

Jako osoba pełnoletnia może Pani sama zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego lub lekarza pierwszego kontaktu.
Anonimowe bezpłatne numery telefonów zaufania to 116 123 lub 116 111. Kontakt telefoniczny czy internetowy nie zastąpi jednak terapii.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problemy skórne u 18-latki

Jestem osobą z problemami skórnymi ( mam 18 lat ) chciałabym prosić o rady w zwalczaniu wągrów, ich pozbywaniu się
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

ważna jest pielęgnacja skóry w domu. Proponuję stosować apteczne kosmetyki dedykowane skórze tłustej, unikać słońca/solarium, palenia tytoniu, zawsze dokładnie zmywać makijaż. Pomocna będzie seria mikrodermabrazji laserowych lub peelingów karbonowych, ewentualnie peelingów medycznych. Jeśli powyższe postępowanie nie pomoże, należy rozważyć wizytę u dermatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problemy z depresją u 18-latki

Moja córka (l. 18) zmaga się od ok. 3 lat z depresją i zaburzeniami odżywiania. 3 lata temu przeszła leczenie szpitalne z powodu wygłodzenia. Od tamtej pory radzi sobie jakoś w odżywianiu, choć zrezygnowała z jedzenia mięsa, ale ignoruje dietę zrównoważoną i jej konsekwencje. Podejmowaliśmy próby nakłonienia jej na spotkania z psychologiem/psychoterapeutą, ale każda z wizyt kończyła się odmową kontynuacji. Stany depresji pogłębiają się. Jak przełamać niechęć córki do wizyt u specjalisty ?
MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
oczywiście służę pomocą .jeżeli coś "drgnie",ale czasami potrzebna jest obecnośc rodzica w początkowym kontakcie z terapeutą,bo to bardzo delikatny i wrażliwy problem a jak czytam Pana troskę,mam wrażenie,że także z tego powodu strach córki przed "oddaniem obcym ludziom"jest uzasadniony.Tak więc proszę spróbować takimi argumentami ją przekonać/że Pan lub mama będzie przy niej ,dopóki ona sama nie zadecyduje inaczej/.
Pozdrawiam i zachęcam.Także samych rodziców,gdy nie da się inaczej.

0

Dzień dobry,

Czy leczenie szpitalne oznacza leczenie na oddziale somatycznym czy psychiatrycznym, specjalizującym się w leczeniu zab.odżywiania ?

To co Państwo mogą zrobić to znaleźć ośrodek/psychoterapeutę/, w którym prowadzona jest psychoterapia rodzinna (systemowa) i umówić się na konsultację. Jeżeli nawet córka nie będzie chciała udać się na wspólną wizytę, proszę wraz z żoną - udać się na konsultacje.

0

Warto poszukać ośrodka specjalizującego się w zaburzeniach jedzenia. Lekarze i specjaliści psychoterapeuci znający tego typu trudności będą mogli zaoferować najlepsza i najskuteczniejszą pomoc. Inną opcją- również skuteczną- jest psychoterapia rodzinna. Warto także skonsultować się z psychodietetykiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty