Problemy z wypróżnianiem podczas hormonoterapii

Jestem po radioterapii i w trakcie hormonoterapii. Ostatnio wystąpiły u mnie bóle podbrzusza i problem z wypróżnianiem. Moje psa to 0,20 wymiary to 32x32x48. Dolna pęcherza moczowego o nieregularnie pogrubiałej ścianie i nierównych obrysach. Czy to znaczy, że to przerzut?

Witam! Opisane dolegliwości mogą być związane z miejscowym rozwojem nowotworu lub przerzutami. Niestety nie opisał Pan dokładnie stadium zaawansowania klinicznego nowotworu (TNM), co utrudnia dokładne określenie czy za objawy odpowiada bezpośrednio nowotwór. Zaparcia mogą wynikać z wielu przyczyn, ale w opisanej sytuacji dość prawdopodobną przyczyną może być ucisk guza na odbytnicę lub też naciekanie odbytnicy. Proponuję omówić problem z urologiem podczas najbliższej wizyty. Lekarz rodzinny może zlecić odpowiednie leki, które zmniejszą dolegliwości. Warto zadbać o dietę bogatoresztkową, która pomoże zapobiegać zaparciom. Pozdrawiam serdecznie!