Problemy z wypróżnianiem u niemowlaka

Witam.Moj synek za pare dni skonczy 3 miesiace.Urodzil sie w 35+2 tygodniu ciazy z waga 2750.Na dzien dzisiejszy jego waga to 5750.Moje pytanie jest takie iz od ponad miesiaca nie moze zrobic kupki,wiec co 48 godzin robie mu czopek czy to nie zaczesto i co moge na to poradzic dodam ze jest karmiony moim mlekiem i czasami dokarmiany kupnym.Czy w tym wieku dziecka mozna podawac juz owoce homogenizowane dla niemowlat i herbatki.Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Witam nie podaje Pani czy dziecko odczuwa jakies dolegliwosci gdy nie odda stolca, jesli nie nie ma potrzeby podawania czopka co 48 godzin, rozszerzanie diety u dzieci karmionych piersią rozpoczynamy po skończeniu 6 miesięcy, można dopajać wodą.POzdrawiam