Problemy z wypróżnieniem oraz bóle i skurcze brzucha

Zawsze miałam problem z załatwianiem się, nawet do 7 dni. Czułam sie okropnie, nie chciałam nic jeść, lapaly mnie straszne skurcze i bóle, nie do wytrzymania, plakalam, a wrecz darlam się, a każda sytuacja kończyła się wizyta na pogotowiu. niestety lekarze nie zdiagnozowali mojego przypadku. stosowała przeróżne diety, skończyło się na wegańskiej, lecz teraz wiem, że to nie ma znaczenia. Minęło 15 lat, gdzieś pomiędzy bol się przewijał..i odnowa następuje..

Witam,

Czy korzystała Pani z pomocy Dietetyków przy stosowaniu diet? Warto skonsultować Pani dotychczasowy przebieg żywienia w ciągu ostatnich lat oraz przedstawić aktualne badania które pomogą w rozwiązaniu problemu. W celu doboru optymalnego żywienia w Pani przypadku zachęcam do umówienia się na wizytę w najbliższej placówce Mojego Dietetyka.

Serdecznie Pozdrawiam
Robert Lipert
Dietetyk
Lublin

Dzien dobry,

Warto byłoby wykonać dodatkowe badania (testy serologiczne IgG, IgA, test na zonulinę, ostatecznie kolonoskopię) w zakresie wykluczenia chorób jelita (np. IBS, nietolerancji pokarmowych, przerost niewłaściwej mikrobioty, cięzko stwierdzić po któkim opisie przyczyny dolegliwości), obserwować po jakich pokarmach takie bóle występują, czy występują wzdęcia, nieprzyjemne gazy. Warto pamiętać że przyczyną problemów z wypróżnieniem może być również podłoże psychiczne, stres - prosze się zastanowić czy jest Pani jakoś szczególnie narazona i czy to podłoże może mieć związek z dolegliwością. Warto byłoby poszukać odpwoiedniego lekarza, który choć część badan zleci na nfz. Trzeba znaleśc i szukać przyczyny takiego dyskomfortu życia, jest Pani młodą osobą i jeszcze wiele przed Panią ;) Po badaniach i otrzymaniu wyników oprócz wizyty u lekarza warto skosultować się z dietetykiem by dopasował na podsatwie badan i wywiadu zywieniowego odpowiedni plan żywieniowy.

Pozdrawiam, Gosia Jezierska