Problemy z zasypianiem, zimne poty, stany lękowe

Witam. Od kilku miesięcy mam problemy z zasypianiem. Chodzę spać gdy jestem zmęczona, ale po chwili serce mi mocno uderza i oblewają mnie "zimne poty", mam wrażenie że to stany lękowe, bo boję się wtedy nawet odwrócić na łóżku, żeby nikogo nie zobaczyć... Zanim te "dolegliwości" się zaczęły zwiększyłam ilość białka i niestety rzadziej jem warzywa. Czy możliwe jest że stany lękowe występują przed niedobory jakichś składników? Co robić przed snem by normalnie zasnąć?

Aleksander Ropielewski

Problem leczenia zaburzeń snu jest złożony i wielodyscyplinarny. Wymaga on zebrania szczegółowego wywiadu lekarskiego, dlatego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej i pomocnej odpowiedzi. Sugeruję kontakt z poradnią zaburzeń snu.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Panią,
opisane dolegliwości mogą być objawami zaburzeń lękowych. Na początek jednak zachęcałabym, aby porozmawiała Pani z lekarzem rodzinnym, aby zająć się swoim stanem zdrowia i wyeliminować medyczne przyczyny problemów ze snem. Kolejne kroki skierować do psychiatry/ psychoterapeuty, który zdiagnozuje problem i dobierze odpowiedni sposób postępowania- farmakoterapię lub psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl