Problemy ze schizofrenią paranoidalną

Witam. Mam taki problem, prawdopodobnie ze shizofrenią paranoidalną. Mam zaburzenia myślenia, np. Pani kierownik powiedziała, że okna będą myte w przyszłym tygodniu, ja zrozumiałam, że za tydzień. Koleżanka do mnie coś powiedziała, a ja ze strachem, że mnie oskarży o coś. Boję się ludzi i tego, co nastąpi. Muszę pracować nad swoim nastawieniem do życia!!! Chcę, by podobne nieporozumienia komunikacyjne zdarzały się coraz rzadziej. Czy jest to możliwe?

Diagnostyki- czy faktycznie jest to zaburzenie z kręgu schiozofrenii czy zaburzenie myślenia mające inne źródła- powinien podjąć się specjalista, psycholog. Od razu także zaproponuje Pani możliwą pomoc i leczenie. Zależnie od diagnozy będzie to psychoterapia lub psychoterapia łączona z farmakoterapią. Taka pomoc daje szansę na znaczną lub całkowita poprawę, dlatego zachęcam do podjęcia leczenia!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Zaburzenia psychotyczne mogą być zdiagnozowane przez lekarza psychiatrę. Dodatkowo lekarz będzie mógł Pani wyjaśnić, jakie zauważył u Pani objawy oraz niepokojące zachowania. Może ten kontakt pozwoli Pani wyjaśnić sytuację Pani stanu psychicznego i wystawić diagnozę.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl