Jakimi lekami leczyć schizofrenię paranoidalną?

dzien dobry choruje na shizofrenie paranoidalna. Jakimi lekami ją leczyć, czasem mam głosy lęki i troche nerwice lękową. Biore kwetaplex zolafren depakine orizon i promazin jelfa. Kiedyś mi pomagały a teraz tylko na chwile i to dopiero pod wieczór na chwile jest dobrze. Jak to leczyć jakimi lekami, pomoże ktoś?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie jest możliwe postawienie diagnozy ani zaproponowanie odpowiedniego leczenia przez Internet na podstawie kilku zdań.

Leki powinny zostać dla Pana przepisane przez psychiatrę, który zna Pańską historię medyczną oraz aktualny stan zdrowia. Skoro dotychczasowe leczenie nie daje rezultatu, to proszę o tym poinformować swojego lekarza, który będzie mógł zmodyfikować leczenie i zmienić na takie, które Panu pomoże. Oprócz farmakoterapii warto również rozważyć psychoterapię. Połączenie tych dwóch metod może dać najlepsze efekty terapeutyczne.

Więcej informacji na temat choroby, jaką jest schizofrenia paranoidalna (wraz z formami leczenia oraz rokowaniami) znajdzie Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/schizofrenia-paranoidalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.