Problemy ze snem u 24-letniego mężczyzny

Witam, od prawie 3 lat borykam się z bezsennością. Za każdym razem, gdy kładę się spać odczuwam mrowienie z tyłu głowy, serce zaczyna bić coraz szybciej ( słyszę szum w uszach przy każdym uderzeniu), przechodzi przeze mnie "fala gorąca" i wtedy jestem pewien ze nie zasnę. Do tego cały czas czuję stres, jakby miał za 5 minut bardzo ważny egzamin.Objawy na początku występowały sporadycznie ( raz na miesiąc) jednak teraz jest to codzienność. Proszę o pomoc, o poradę, wskazanie co to może być. Dzięk

Witam. Bardzo dobrze, że pisze Pani o swoich problemach. Proszę zgłosić się do psychologa, u którego będzie Pani mogła rozpocząć terapie. Jest ona konieczna, aby poradzić sobie z chorobą. Dodatkowo potrzebny jest stały kontakt z lekarzem psychiatrą. Podczas takiej rozmowy daje mu Pani informacje zwrotne na temat swoich postępów w leczeniu. Dodatkowo lekarz, dzięki tym informacjom może dostosować odpowiednie leczenie (tj. leki i dawki).