Zmęczenie i problemy ze snem

Nie daje już sobie rady, noc to najgorsze co mnie spotka w ciągu doby. Kładę się i albo nie mogę zasnąć, albo czuje się tak zmęczona że nie jestem w stanie się ruszyć ale czuje ze nir śpie bo dociera do mnie każdy hałas, albo zasypiam i budzę się po 2 h i jzu się nie udaje zasnac. Próbowałam łykac kalms, kiedyś pomagał teraz już nie. Próbowałam apotex sen nic nie dawał. oCo mam robić?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

W zależności od tego jak długo trwa Pani problem z zasypianiem można zastosować różne techniki. Podstawą jest zadbanie o prawidłową higienę snu tj. lekka kolacja min 2 godz. przed snem, wywietrzenie sypialni, właściwa organizację procesu spania; łóżko powinno służyć tylko do spania - niewłaściwym jest jedzenie, czytanie, słuchanie radia i oglądanie telewizji w łóżku– jeśli w ciągu pół godziny nie uda się zasnąć, należy wstać i wtedy np. poczytać w innym pokoju.
Proszę pamiętać, że jeżeli bezsenność utrzymuje się dłużej niż 3 tygodnie należy zwrócić się o pomoc do lekarza. Przyczyną bezsenności są najczęściej trudności natury emocjonalnej ale mogą to także być przyczyny somatyczne (związane ze zdrowiem fizycznym). Wówczas warto skorzystać z pomocy lekarza, psychologa lub psychoterapeuty.

Psycholog, pedagog specjalny i psychoterapeuta.
0

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy