Co powinna zrobić osoba, która ma problemy ze snem?

Witam i odrazu błagam o pomoc.mam 26 lat.od dwoch lat cierpie na bezsennosc.leki juz niepomagaja zmieniane bardzo duzo razy .chodze do psychiatry ktory daje coraz wieksze dawki .wiem ze organizm przyzwyczail sie i uzaleznil .bez leku niemoge juz wogule zasnac juz zapomnialam co to znaczy spac dobze.na leku ok 3 godz spania przerywanego.bez objawow psychicznych .ciagly sres w dziecinstwie.jak z tego wybrnac prosze pomóc. Zadne leki juz niedzialaja. Co mam robic niemam juz sil.

Witam Panią
Niestety, jeżeli lek nasenny stosowany jest powyżej
4 tygodni, następuje przyzwyczajenie (uzależnienie),
a poza tym rozwija się zjawisko tolerancji,
czyli zachodzi konieczność przyjmowania
coraz większych dawek leku aby zasnąć lub spać dłużej.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Zapewne wie Pani też o tym, że leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, czy Pani lekarz psychiatra, poza leczeniem farmakologicznym, proponował inne rozwiązania, wykluczył inne przyczyny zdrowotne bezsenności? Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii. Jeżeli korzysta Pani z pomocy lekarza NFZ, proszę poprosić o skierowanie do psychologa, jeżeli również chce Pani korzystać z bezpłatnej pomocy. Może również Pani skorzystać z pomocy psychologa prywatnie. Czy próbowała Pani technik relaksacyjnych? Stres spowodowany bezsennością, może dodatkowo negatywnie wpłynąć na jakość snu. Warto zadbać o higienę snu: przestrzegać stałych godzin snu i budzenia, wysiłek fizyczny rano i po południu, przewietrzenie sypialni, odpowiednia temperatura, niezbyt ciężkie posiłki przed snem, kłaść się gdy odczuwamy senność. W wyciszeniu może pomóc relaksacja przed snem, muzyka, trening relaksacyjny Jacobsona (https://www.youtube.com/watch?v=GnyCpEh39hs , http://relaksacja.pl/). Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl