Problemy ze spaniem bez rodzica u 18-letniej kobiety

Witam. Mam na imię Natalia i mam 18 lat. Moim problemem jest zostawanie samemu,mianowicie samej w domu,gdy jest ciemno oraz mam problemy z zasypianiem samej. Może to zabrzmi śmiesznie,ale śpię z mamą :( Gdy mam poczucie,ze mama jest najdalej pokój obok to potrafię zasnąć,niestety mój pokój znajduje się na końcu mieszkania...nie wiem czy chodzi o samo konkretne pomieszczenie czy może o od izolowanie.Dodam,że mam tak odkąd w miesiącu listopadzie zmieniłam mieszkanie,w którym kiedyś już mieszkałam.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwoli skonfrontować się z emocjonalnymi trudnościami i poradzić sobie z nimi. Lęk ma najczęściej podłoże w różnych nierozwiązanych konfliktach czy deficytach. psychoterapia pozwala poradzić sobie w tymi trudnościami, a tym samym zyskać wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa i samodzielności.