Próby onanizmu u 3-letniej córki

dzien dobry mam pytanie mam curke 3letnia i jest problem bo gdy siedzi bierze siada na kocyk i pupa szura po tym kocyku tak jagby sie anonizowala , i tumacze jej ze tak nie wolno ale to nic nie pomaga ,

Dzień dobry!

Masturbacja dziecięcia jest naturalnym, rozwojowym zjawiskiem, które dotyczy większości dzieci w wieku przedszkolnym. Zazwyczaj samoistnie mija i nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Warto jednak przyjrzeć się, w jakich okolicznościach córka masturbuje się najczęściej. Może z nudów, braku zajęcia? Albo podczas stresu, z nerwów, przed lub po trudnych wydarzeniach? Kiedy zauważy Pani, że córka masturbuje się, warto zmienić pozycję w jakiej siedzi, odwrócić jej uwagę, zająć inną zabawą. Jeśli sytuacja będzie się nasilać, proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Tłumaczenie trzylatce, że nie wolno się zachowywać tak, jak Pani opisuje, wydaje się być pozbawione większego sensu. Bardziej skuteczne byłoby spróbowanie odwrócenia jej uwagi, zachęcenie do jakiejś zabawy, czy też choćby pójście na spacer. Generalnie - warto więcej przebywać i poświęcać uwagi dziecku.
Dodać trzeba, że pomimo grzesznej konotacji słów: "onanizm", "masturbacja" nie jest ona wskaźnikiem do niepokoju, a tzw. masturbacja dziecięca nie ma nic wspólnego z "dorosłym" seksem.

Pozdrawiam