Profilaktyka cukrzycy

Witam mam pytanie co zrobić żeby nie mieć cukrzycy, to znaczy trochę słodkiego jem ale pije też dużo wody niegazowanej owoców kiedyś jadłem więcej teraz mniej, ogólnie cierpie na bezsenność jem dużo ciast, mam 23 lata ale boje się kiedyś o ta chorobę że mogę mieć proszę o jakies wskazówki co mam zrobić żeby nie mieć tej choroby? BARDZO PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Jak leczyć cukrzycę typu 1?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. Rozpoznajemy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się ze sposobami leczenia cukrzycy typu 1.

Mgr Olga Wojtysiak Dietetyk, Kutno
21 poziom zaufania

Witam!

Przede wszystkim należy zadbać o zdrowe żywienie, aktywność fizyczną oraz prawidłową masę ciała. W diecie należy do minimum ograniczyć słodycze, ciasta. Najlepiej wyznaczyć sobie jeden dzień w tygodniu, w którym będzie można pozwolić sobie na słodką przekąskę. Podstawą codziennego jadłospisu powinny być 3 główne posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) i 2 przekąski pomiędzy tymi posiłkami. Jak najczęściej należy sięgać po warzywa (więcej surowych niż gotowanych). Bardzo dobrze, że pije Pan dużo wody (należy unikać soków owocowych, wód smakowych). Odnośnie bezsenności, najlepiej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Zdrowe żywienie, mniej cukru w diecie może być czynnikiem pomocnym w uregulowaniu snu.

Pozdrawiam,
Olga Wojtysiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy