Promieniujące kłucie w klatce piersiowej

Witam mam 28 lat jestem mezczyzna, pisze tutaj poniewaz potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu dlaczego kluje mnie w klatce piersiowej.Na poczatku bylo mocne i promienujace raz w mosktu ucisk pozniej lewy okolic serca zaczalem unikac wysilku kawy nie zdrowego jedzenia i koniec z silownia,zrobilem sporo badan Ekg, Usg serca,Badanie Wysilkowe Ekg ukrwienie serca bylo dobre,badania z krwi jakie tylko byly mozliwe w kierunku serca proby watrobowe tez zrobilem.Bole dalej sie pojawia teraz jest z jednym mejscu po stronie serca w gornej czesci jest taki bardziej uciskowy niz klujacy ,pojawia sie pokawie i po mocniejszym wysilku.Nie mam pojecia juz co moge zrobic nie chce rezygnowac z silowni uwielbiam cwiczyc,prosze opomoc.Dodam na koniec pewnego razu pojawil mi sie bardzo piekacy bolpo lewej dolnej stronie muisialem jechac do szpitala nim tam dotarlem to mi przeszedl nic nie wyszlo w EKG krew tez mi pobrali niby nic z niej nie wyszlo ale nie dostalem wypisu i to nie bylo w Polsce Mezczyzna 28 lat

Witam Pana,

jeśli chorób somatycznych nie potwierdzono, możliwe, ze symptomy mają podłoże psychogenne, w tym celu wskazana jest diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia
Pan prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywał Pan
jakieś trudne, stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wyniki badań są w porządku, to opisane przez Pana
objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,
to znaczy, że są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Nerwica wegetatywna, przyczynia się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
przeszywający ból w klatce piersiowej, bóle głowy i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby jak najprędzej
rozpoczął Pan leczenie, psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć Pana zaburzenia
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl