Promieniujący ból po operacji korekcji haluksa

7 miesięcy temu miałam operację korekcji halluxa, na wizycie kontrolnej miałam odcięte końcówki szwów, wszystkie się wchłonęły z wyjątkiem jednego, ale lekarz powiedział, że wchłonie się wkrótce. Po tak długim czasie nadal jest w środku, po dotknięciu czuję ból który promieniuje po całej nodze, miejsce to jest ciemniejsze i zgrubione. Co muszę zrobić?

Aleksander Ropielewski

Szwy wchłanialne powinny ulec absorbcji. Kiedy to nastąpi jest kwestią indywidualną -może to potrwać do roku. Jeżeli jednak szew powoduje ztan zapalny, podrażnienie to prosze zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg celem usunięcia szwu.