Zaczerwienienie po operacji na żylaki

Witam,11/2 m-ca temu miałam operację na żylaki, były założone szwy rozpuszczalne i z jednym mam problem bo wrósł w skorę,zrobiło się zgrubienie wielkości łebka od szpilki i jest zaczerwienione.Przykładałam maść ichtiolową i wyszło odrobinę wydzieliny ale nie wiem czy przykladać dalej tą maść(bo czasem coś wyjdzie a czasem nic)czy lepsza będzie maść z antybiotykiem np. detreomecyna lub tribiotic a może riwanol. Proszę bardzo o pomoc bo nie wiem co mam robić a nie mam możliwości iść do lekarza.

Witam
W razie wystąpienia miejscowych odczynów po zabiegu (np. na wchłanialne szwy w powłokach skórnych), należy zastosować miejscową pielęgnację w postaci regularnego, częstego (np 3x dziennie) przemywania rany gazą ze środkiem antyseptycznym (np octenisept, 3% kwas borny). Powinna w razie braku poprawy w ciągu 24-48h wskzana kontrola lekarska.

Lek. Jerzy Bajko

Szanowna pani - proszę zgłosić się do chirurga - najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie źródła infekcji (otwarcie rany i usunięcie szwu) - jeżeli tak jest.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.