Jakie mogą być konsekwencje niewyciągnięcia szwu nierozpuszczalnego?

Witam, Ponad pół roku temu miałam operację nosa chrzęstnego i kostnego. Tydzień temu dopiero zauważyłam że z nosa wystaje mi szew, z jednej dziurki przy górnej części słupka nosa. Szew jest koloru niebieskiego i jest lekko sztywny. Czy to możliwe, że pół roku nadal pozostaje szew rozpuszczalny, czy bardziej prawdopodobne , ze jest to szew nierozpuszczalny. Jakie mogą być konsekwencje nie wyciagnięcia szwu nierozpuszczalnego?

Witam
Nie ma żadnych konsekwencji nieusuniecia szwu niewchłanialnego. Jako chirurdzy często stosujemy szwy niewchłanialne w tkankach aby uzyskany efekt pozostał na stałe i nie uległ zmianie po wchłonięciu szwu. Proszę zgłosić się do poradni laryngologicznej, gdzie szew najprawdopodobniej zostanie usunięty.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski

Witam , nie lubię gdybać na odległość , bez zbadania pacjenta! Proszę zgłosić się do operatora , który po zbadaniu Pani podejmie decyzję!!! z.żurawski