Prośba o interpretację

Witam, od paru dni wyczuwam bolesne zgrubienie na podudziu, oto wynik usg: W tkance tłuszczowej na granicy z powięzia mięśnia podudzia lewego bocznego uwidoczniony hypoechogeniczny obszar wielkości 7,8 mmm x 2,5 w odległości 5,4 mm od powierzchni skóry o cechach lokalnego nacieczenia prawdopodobnie na tle alergicznym (do różnicowania z lokalnym krwiakiem lub ganglionem?) Dodatkowo widoczne są linijne hypoechogeniczne struktury biegnące w górę i w dół od wyżej opisanej struktury zlokalizowane na powierzchni powięzi mięśni, wysięk odczynowy? Struktura mięśni i powięzi niezmieniona. Strasznie się tym martwię, naczytałam się tłuszczakomięsakach i boję się czy ten opis nie wyklucza także takiej zmiany. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Witam

Zmiana jest rzeczywiście niewielka a badanie  USG nie różnicuje z czym mamy do czynienia. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby usunięcie chirurgiczne zmiany wraz z oceną histopatologiczną wycinka.

Pozdrawiam