Prośba o interpretację
Witam, od paru dni wyczuwam bolesne zgrubienie na podudziu, oto wynik usg: W tkance tłuszczowej na granicy z powięzia mięśnia podudzia lewego bocznego uwidoczniony hypoechogeniczny obszar wielkości 7,8 mmm x 2,5 w odległości 5,4 mm od powierzchni skóry o cechach lokalnego nacieczenia prawdopodobnie na tle alergicznym (do różnicowania z lokalnym krwiakiem lub ganglionem?) Dodatkowo widoczne są linijne hypoechogeniczne struktury biegnące w górę i w dół od wyżej opisanej struktury zlokalizowane na powierzchni powięzi mięśni, wysięk odczynowy? Struktura mięśni i powięzi niezmieniona. Strasznie się tym martwię, naczytałam się tłuszczakomięsakach i boję się czy ten opis nie wyklucza także takiej zmiany. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam
Zmiana jest rzeczywiście niewielka a badanie  USG nie różnicuje z czym mamy do czynienia. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby usunięcie chirurgiczne zmiany wraz z oceną histopatologiczną wycinka.
Pozdrawiam