Prośba o interpretację biopsji tarczycy u 59-latki

Proszę o interpretację wyniku biopsji; Niewielka ilość koloidu, dość liczne komórki limfatyczne i plazmatyczne, pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe częściowo z metaplazją onkocytarną - rozmazy odpowiadają przewlekłym zmianom zapalnym tarczycy. Mam 59 lat

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiany wskazują na występowanie przewlekłego procesu zapalnego w obrębie tarczycy. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.