Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyniku badania nasienia u 29-latka

Witam. Proszę o interpretacje wyników badań. Rodzaj materiału Nasienie - posiew ilościowy ; posiew tlenowy, mikroaerofilny i mykologiczny, Wyhodowano 1. Corynebacterium spp. 10^3/ml 2. Staphylococcus koagulazo-ujemny 10^2/ml, Wyhodowano 1. Nie uzyskano wzrostu Ureaplasma urealyticum 2. Nie uzyskano wzrostu Mycoplasma hominis. Co to może oznaczć co do jakości nasienia jak i zdrowia?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Jest to flora fizjologiczna. Wynik prawidłowy.

Pozdrawiam.

0

Nasienie jako "płyn z jam ciał" powinien być jałowy. Bakterie , które wyhodowano stanowią zabrudzenie w trakcie pobierania materiału. Pytanie zasadnicze czy sa dolegliwości? jeśli tak to proponowałbym powtórzyć posiew.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy