Prośba o interpretację wyniku TK jamy brzusznej u 85-letniego dziadka

Proszę o interpretację badania TK jamy brzusznej mojego dziadka, lat 85: wątroba powiększona o obniżonej densyjności. W rzucie zagięcia wątrobowego zmiana guzowata związana z jelitem o wym. 60x40 mm przemawiająca za wznową mijscową procesu npl. Zmiana przylega do dolnej pow. płata prawego i nie można wykluczyć jej niewielkiego nacieku. W jej sasiedztwie widocznych jest kilka węzłów chłonnych podejrzanych o meta o śr. do 7 mm.Stan po cholecystectomii.Przepuklina kresy białej. Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku główną nieprawidłowość stanowi zmiana guzowata jelita w okolicy wątroby, tj. wg sugestii radiologa wznowa nowotworu. Zmiana przylega do wątroby i nie można wykluczyć, że nacieka wątrobę. Opisane widoczne węzły chłonne są podejrzane jako ogniska przerzutów. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.