Prośba o pomoc w interpretacji wyników w kierunku celiakii

Witam, miałem robione badania na celiakię. Proszę o pomoc w interpretacji wyników: HLA-DQ 2.2 negatywny HLA-DQ 2.5 pozytywny HLA-DQ8 negatywny

Jedyną pewną metodą rozpoznania celiakii jest badanie histologiczne wycinków pobranych z jelita lub dalszego odcinka dwunastnicy, lub badanie endoskopią kapsułkową, trudno zatem jednoznacznie zinterpretować te wyniki badania.