Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prostata - leczenie operacyjne

Jestem mężczyzną - mam 66 lat. Mam PSA na poziomie 12. Miałem pobieraną biopsję igłową i wynik jest: adenocarcinoma prostate. Gleason 2+2. Płat lewy: 456 (1)(1c), 457 (2)(4)(5)(3c), 458 (3)(1c). Płat prwy: 459(1)(1c) +s, 460(2)(1c), 461 (3)(1c), 462 (4)(1c), 463 (5)(2c). Lekarz urolog zdecydował, żeby usunąć chirurgicznie ten gruczoł. Czy to może być dobra decyzja, czy jest możliwość jeszcze leczenia farmakologicznego?
MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pana lekarz wybrał optymalną dla Pana terapię, dokładnie zna Pana przebieg choroby. Jednym z ważniejszych aspektów terapii jest zaufanie do lekarza. Postępuje on zgodnie z obecnie ustalonymi standardami. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy