Proszę o interpretację wyników cytologii

Witam . Proszę o wyjaśnienie wyników na cytologię . Rozpoznanie wg bethesda...A1aeB2 C3aC71C . Według papanicolaou grupa 3. Dz. Mam wirusa HPV 16 .18. dziękuję za odpowiedź

3. grupa - to już wynik zaliczany do “podejrzanych”. W rozmazie widać komórki nieprawidłowe (tzw. dysplastyczne, które mogą się przekształcić w nowotworowe). Cytolog określa stopień dysplazji jako: mały, średni lub duży. To ważne m.in. dlatego, że zmiany małego stopnia są niekiedy wynikiem silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć po leczeniu. Przy średniej lub dużej dysplazji lekarz zleca zwykle dodatkowe badania, np. kolposkopię (oglądanie szyjki macicy przez specjalny przyrząd) lub biopsję (pobranie wycinków z szyjki macicy do badania histopatologicznego, pod mikroskopem).