Pryszcze i wrzody na plecach

Witam, Od bardzo dawna mam na plechach coś na kształt pryszczy, wrzodów-niektóre są zaschnięte, inne bolesne, czerwone i duże. Pojawiają się na całej powierzchni pleców, a te na dole często swędzą. Wypryski pojawiają się także na szyji (po bokach), za uszami, na skórze głowy, na karku. Poza tym od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra głowy, czasami brzuch. Co to może byc?Czy może to być gronkowiec skórny /łuszczyca/reakcja alergiczna na jedzenie bądz leki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam wizyte u dermatologa celem oceny zmian i ustalenia leczenia. Pozdrawiam