Przeciwwskazania do prowadzenia pojazdów

Witam. Jestem 3 lata w szczęśliwym związku. Ale głównym problemem jest brak prawa jazdy u mojego faceta. Jest uzależniony od rodziny żeby go podwiezli. Kurs ukończył 2 lata temu. A z. egzaminami ma ciągle wymówki że zmęczony itd. Ale. czuje , że coś innego jest na rzeczy. Jakie choroby wpływają na człowieka że nie dopuszczaja do egzaminu na prawo wjazdy

Witam,

trudno na podstawie kontaktu online, ustalić przyczynę zachowań i zdiagnozować trudności które tak opóźniają uzyskanie prawa jazdy.
Jeśli problem, który Pani opisuje, występuje od 2 lat i wpływa tak utrudniająco na Państwa życie, warto skorzystać z pomocy specjalisty.
Konsultacja u psychoterapeuty, mogłaby dopomóc w odkryciu przyczyn unikania egzaminu na prawo jazdy, Rozmowa ze specjalistą mogłaby pomóc w przełamaniu sytuacji i zachowania partnera.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

Dzień dobry!

Przyczyny mogą być różne i nie jest możliwe odgadnąć tego bez osobistego kontaktu z chłopakiem. Mogą być to stany lękowe i np. ataki paniki wobec stresu i poważnych wyzwań (jakim jest egzamin). Mogą być to stany depresyjne, które wiążą się z poczuciem niemocy, bezsilności i obniżonym poczuciem własnej wartości.

Jest jednak równie możliwe i prawdopodobne, że Pani partner jest osobą całkowicie zdrową, a jego decyzją o odwlekaniu egzaminu kierują np. nawyki, cechy osobowości czy charakter relacji z rodzicami.

Zachęcam przede wszystkim do rozmów z partnerem i ciekawości jego punktem widzenia.

Pozdrawiam!

Polecam szczerze porozmawiać z partnerem o jego odczuciach związanych z robieniem prawa jazdy. Być może sytuacja, która obecnie ma miejsce - tzn. że jest podwożony przez innych członków rodziny - jest po prostu dla niego wygodna i nie musi się wiązać z jakimiś głębszymi zaburzeniami natury somatycznej, czy psychicznej.

Witam,

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie o przyczyny, faktu, że Pani chłopak nie podchodzi do egzaminu, odwleka go. Przyczyny mogą wynikać z lęku przed jazdą, z oceny własnych umiejętności, z niechęci przez niezależnością i listę można mnożyć. Nie podała Pani żadnych niepokojących objawów, które mogłyby wskazywać na jakieś zaburzenie kliniczne. Należy pamiętać, że Im dłuższa przerwa tym oczywiście trudniej będzie ponownie się czymś zająć. Warto skorzystać z poradnictwa psychologicznego jeśli po rozmowie z partnerem jeśli stwierdzi on, że czuje jakieś wewnętrzne blokady, być może sprawa jest prostsza i po szczerej rozmowie sam powie dlaczego nie chce ponownie się podejść do egzaminu.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek