Płaczliwość i brak zrozumienia a depresja u maturzystki

Obawiam się, że mam depresję. Jestem tegoroczną maturzystką, jestem w trakcie zdawania egzaminów na prawo jazdy, a mój chłopak, którego naprawdę bardzo kocham wyjechał na studia do innego miasta. Żyję ostatnio w ciągłym stresie. Nie umiem poradzić sobie z emocjami. Ciągle płaczę, mam wrażenie, że już bez powodu. Nic mnie już nie cieszy, straciłam radość życia. Nawet wizyta na weekend u ukochanego kończy się moim płaczem. Wmawiam sobie, że on mnie już nie kocha. Czuje, że nikt mnie nie rozumie.
KOBIETA ponad rok temu

Proszę Pani,
Proszę zwrócić uwagę, że stoją przed panią dwa zadania. I trzeba przyznać niebanalne wyzwania: egzamin na prawo jazdy oraz matura. Stąd gdy porównuje Pani swoje zasoby z wymogami, może pojawić się napięcie stresowe . Najlepszym lekarstwem na stres jest profilaktyka. Im więcej będzie się Pani przygotowywać do obu egzaminów, tym bardziej będzie Pani wyposażona w zasoby do sprostania zadaniom, i tym mniejszy będzie stres.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski