Jak poradzić sobie z brakiem studiów?

Mam 21 lat. Próbowałam dwa razy studiować, ale nie podołałam. Jestem załamana. W mojej rodzinie wszyscy ukończyli studia. Nie podołałam intelektualnie. Błagam o słowo pokrzepienia! Jak mam z tym żyć?

Proszę sprawdzić, co Panią interesuje. Może jest jakaś dziedzina, która spowoduje, że będzie się chciało Pani uczyć. Proszę ewentualnie sprawdzić u psychologa inteligencję. Prawdopodobnie przy jakichś zmianach - np. inny sposób uczenia się, będzie Pani mogła studiować.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Warto zgłosić się do psychologa i przyjrzeć zarówno przyczynom niepowodzeń, jak i popracować nad samoocena (która mogła ulec obniżeniu), poczuciem sprawstwa, a także rozumieniem własnych emocji, potrzeb i oczekiwań, asertywnością i umiejętnością stawiania granic.